مراسم تودیع دکتر محمدرضا قاسمیان و معارفه دکتر محسن نجم الدینی معاونت آموزشی
مراسم تودیع دکتر محمدرضا قاسمیان و معارفه دکتر محسن نجم الدینی معاون آموزشی جدید مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) با حضور معاونین درمان، آموزش و تحقیقات و فناوری دانشگاه و جمعی از مسئولان، اساتید و پرسنل بیمارستان برگزار شد

مراسم تودیع دکتر محمدرضا قاسمیان و معارفه دکتر محسن نجم الدینی معاون آموزشی جدید مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) با حضور معاونین درمان، آموزش و تحقیقات و فناوری دانشگاه و جمعی از مسئولان، اساتید و پرسنل بیمارستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع)، سرپرست معاونت درمان دانشگاه، در این مراسم با بیان اینکه رسالت، سیاست گذاری، افق و رویکرد مراکز آموزشی پژوهشی درمانی با بیمارستان های درمانی متفاوت است گفت: دانشجویان در این بیمارستان ها آموزش می بینند و با استخراج از اطلاعات بالینی، به انجام کار پژوهشی منجر به تولید علم می پردازند..
دکتر علی اکبر اسماعیلی با اظهار اینکه تمامی واحدها و ساختارهای بیمارستان های آموزشی باید مبتنی بر رویکرد علمی و آموزشی باشد تاکید کرد: طی دهه اخیر به این مهم توجه خاصی شده است،گرچه هنوز با نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم ولی دستیابی به آن در افق بیمارستان های آموزشی پژوهشی و درمانی متصور است
وی با بیان اینکه در این بیمارستان ها علاوه بر اماکن درمانی، باید فضاهای فیزیکی مناسب برای آموزش، اعضای هیئت علمی، سالن های کنفرانس داشته باشیم خاطرنشان کرد:همچنین علاوه بر ارائه برنامه های خدمات درمانی می بایست در تدوین فعالیت های آموزشی و پژوهشی، برنامه هایی مثل مورنینگ ریپورت، راند، گراند راند، ژورنال کلاب مورد توجه باشد..
دکتر اسماعیلی با اشاره به جایگاه رفیع و خطیر معاونت آموزشی در بیمارستان ها گفت: باید تمام سیاست گذاران، پرسنل، اعضای هیئت علمی به این رسالت توجه خاصی داشته باشند تا بتوانیم با این رویکرد به افق مطلوب دسترسی پیدا کنیم..
دکتر فرشید عابدی معاون آموزشی دانشگاه نیز یکی از رسالت های جدی بیمارستان های آموزشی را انتقال علم به دانشجو دانست و خواستار توجه ویژه مدیران و مجموعه بیمارستان به این مسئله شد.

.

دکتر محمدرضا میری سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز با اشاره به قدمت بیمارستان امام رضا(ع) به عنوان قدیمی ترین بیمارستان استان اظهار داشت که با ایده ها و ابتکارات جدید در فعالیت های آموزشی و پژوهشی مراکز آموزشی درمانی می توانیم، شاهد ارتقاء کیفیت ارائه خدمات در بیمارستان ها باشیم.

سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش در مسیر پیشرفت بیمارستان گفت: دستیابی و تحقق اهداف عالیه ی بیمارستان در گرو مشارکت جمعی، همفکری و همراهی مجموعه مدیران و پرسنل بیمارستان است.

دکتر جواد قدوسی نژاد در این نشست از زحمات و تلاش های ارزشمند دکتر قاسمیان، در مدت تصدی معاونت آموزشی بیمارستان تقدیر، و برای دکتر  نجم الدینی در سمت جدید آرزوی موفقیت کرد..

دکتر محمدرضا قاسمیان معاون آموزشی پیشین بیمارستان امام رضا(ع) به ارائه گزارشی مختصر از اقدامات صورت گرفته در این حوزه طی دوران تصدی مسئولیت خود پرداخت و ایجاد نظم بخشی در مسائل آموزشی را از مهمترین اقدامات عنوان کرد..

معاون آموزشی جدید بیمارستان امام رضا(ع) با قدردانی از اعتماد رئیس بیمارستان برای سپردن این مسئولیت گفت: قطعاً اساتیدی بهتر از من برای تصدی این کار وجود دارند که در حال حاضر به دلایل مشغله های فراوان امکان قبول چنین مسئولیتی را نداشته اند و بنده این مسئولیت سخت را پذیرفتم.
دکتر محسن نجم الدینی با دعوت به همراهی، همکاری و حمایت اساتید و اعضای هیئت علمی برای ارتقای سطح آموزشی بیمارستان افزود: امیدوارم با همکاری و همدلی مجموعه بیمارستان بتوانیم گام های خوبی در راستای دستیابی به اهداف دانشگاه و بیمارستان در حوزه آموزش برداریم.
وی ارتقاء کیفیت آموزش، ارتقاء ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان، استفاده از جدیدترین منابع اطلاعاتی با تاکید بر رعایت اصول اخلاق و رفتار حرفه ای و توجه به کرامت بیماران و مراجعین در فرآیند آموزش را از مهمترین برنامه های راهبردی معاونت آموزشی بیمارستان عنوان کرد.

منبع:
بیمارستان امام رضا(ع)
تعداد بازدید:
73
تاریخ:
1401/02/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal